Site Rengi

DOLAR 7,6012
EURO 8,9609
ALTIN 471,91
BIST 9,7689
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Balıkesir 26°C
Parçalı Bulutlu

GÜCÜNÜ HAK’TAN VE HALKTAN ALAN KAMU-DER’E KADIN ELİ DEĞDİ

30.08.2020
154
A+
A-

 

Yerel seçimlerde Bandırma Hacıyusuf Mahallesi Muhtar Adayı olarak çalışmalarıyla takdir kazanan ve pek çok adaya örnek olan Türkan ORAL, Kamu-Der Bandırma Şube Başkanı oldu. Biz de Türkan Hanım’dan Kamu-Der’in vizyon ve misyonunu öğrenirken aynı zamanda Türkan Hanım’ın projeleri ve hayalleri hakkında da bilgi aldık.

Yüksel KALKAN:

haberici-arareklam

Merhaba Türkan Hanım, yeni görevinizden dolayı sizi Yükselen Haber gazetesi olarak candan kutluyoruz. Öncelikle Kamu-Der’in vizyonu ve misyonu nedir?

Türkan ORAL:

Merhaba. Çok teşekkür ediyorum. Kamu-Der, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneğidir. Çağdaş, laik, Atatürkçü, bilimsel düşünceye önem veren, millî ve kültürel değerler ışığında evrensel gelişmeleri de takip eden bir dernektir Kamu-Der. Genel Başkanımız Cevdet Baştuğ, Balıkesir İl Başkanımız Hülya Ölçek Arli’dir.

GENEL BAŞKANIMIZ VE BALIKESİR İL BAŞKANIMIZ İLE BERABER PAYLAŞIMA AÇIK, GELİŞİM ODAKLI, SOSYAL VE GİRİŞİMCİ BİREYLER YETİŞTİRECEĞİZ

Globalleşen dünyanın içinde kaybolmadan globalleşebilen, dünyada ve ülkesinde meydana gelen olaylara karşı duyarlılığı yüksek olan, insanları severken kendisini de sevdirmesini bilen, doğruluğu ve dürüstlüğü önemseyen, kişisel bütünlük sahibi, ülkesinin çıkarlarını her şeyin üstünde gören, paylaşıma açık, gelişim odaklı, aile ve iş hayatı dengesini kurmuş olan, sorunları ifade etmesini ve çözümlemesini bilen, sosyal ve girişimci birer fert olarak mücadele eden bireylerin oluşturduğu mühim bir kurumdur. Genel Başkanımız Cevdet Baştuğ ve Balıkesir İl Başkanımız Hülya Ölçek Arli ile birlikte çok güzel işler başaracağımıza yürekten inanıyorum.

ÇÖZÜM ODAKLI OLACAĞIZ, KOLEKTİF BİLİNÇ İLE HAREKET EDECEĞİZ

Kamu-Görevlileri ve Çalışanları Derneğinin amacı; Gerek kamuda çalışan, gerek Kamu sektörü dışında görevli bireylerin haklarını savunmak, taleplerini dile getirmek ve özgürlüklerini kısıtlamadan sosyal yaşam çerçevesi içerisinde hayatlarını devam ettirmektir. Derneğimiz her yaştan bireyin; her kademedeki eğitim öğretim kurumlarında, çalıştıkları iş kollarında yönetime katılmalarını, kendilerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmelerini, sorunlarının araştırılmasını, çözüm yolları bulunmasını ve destek sağlanmasını, insan, çevre, doğa ve sanat sevgisi taşıyan, insan haklarına saygılı, demokratik değer, tutum ve davranışlara sahip bireyler olarak gelişmelerini, Cumhuriyetin laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti niteliklerine bağlılık duygularının ve örgütlenme bilincinin geliştirilmesini, aile, toplum ve ulus bağlarının güçlenmesini, ülke ve dünya barışı ile toplumsal kalkınma alanlarında daha etkin olmaları için yurtiçi ve yurtdışındaki bireylerle ve sivil toplum örgütleri arasında yakınlaşma, dayanışma ve işbirliğinin gerçekleştirilmesini amaçlamaktadır.

 SEMİNERLER, EĞİTİMLER VE PANELLER İLE ÜYELERİMİZİN EĞİTİM SEVİYELERİNİ YÜKSELTECEĞİZ

Kamu-Der’in görevleri arasında üyelerimizi mesleki, kültürel, sosyal, ekonomik ve hukuki yönlerden bilinçlendirmek, mesleki yönden gelişmelerini ve aralarındaki dayanışmayı ve yardımlaşmayı sağlamak, üyeler arasında sosyal yakınlaşma ve yardımlaşmada bulunmak, üyelerini hizmet amacıyla bilgilendirmek ve eğitmek üzere, seminerler, eğitimler, paneller, söyleşiler vb. faaliyetler düzenleyerek üyelerin sosyal ve kültürel seviyelerini yükseltmek vardır.

TOPLUMA DEĞER KATACAK PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Çağdaş, bilgi ve birikimi kendi kültürel değerlerimizle bütünleştirerek, yaşam kalitesi yüksek ve topluma faydalı bireylerin yetişmesine katkıda bulunmaktır. Bilgi, birikim ve uzmanlığın paylaşılması için ortamlar oluşturmak, kişisel, sosyal ve mesleki gelişimin önündeki her türlü engeli kaldırmak, üyelerimizin profesyonel iş yaşamında başarılarına ortak olmak, topluma değer katacak projeleri hayata geçirmek, üyelerin çok yönlü gelişimini sağlamak için eğitim ve aktiviteler düzenlemek.

 ÇAĞDAŞ VE ÖRNEK BİR SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR KAMU-DER

Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapıtaşlarını oluşturan, kamu ve özel sektörde çalışan bireylere gerek mesleki kariyer planında gerekse sosyal hayatında faydalı olacak bilgi ve tecrübeleri sunmak, çağdaş ve örnek bir sivil toplum kuruluşu olmak en önemli hedeflerimizdendir.

KAMU-SES… SESİMİZ, NEFESİMİZDİR

Bürokratların desteği ve 4000 üyemiz ile Derneğimiz, Çalışan ve Görevli tüm arkadaşlarımızın sesi olan aylık Kamu-Ses Dergisi ile seslerini duyurmakta olup; ücretsiz olarak dağıtılmakla birlikte ulusal kanal ve radyolarda demeçlere yer verilmektedir. Ramazan aylarında ekonomik değeri düşük 50 aile ile iftar yemeği davetleri, sanat değeri taşıyan yağlı boya resim sergileri eşliğinde her yıl düzenlenen geleneksel ödül törenleri yapılmaktadır. Kamu-Görevlileri ve Çalışanları Derneği; çalışan ve görevlileri için yıl içerisindeki İstişare Toplantıları ile, başta Genel başkan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üyeler eşliğinde; toplum içerisinde huzur, ekonomik refah düzeyi yüksek, rahat yaşam çerçevesinde hayatlarına devam etmek için neler yapılabileceği hakkında değerlendirmeler yapılmaktadır. Değerlendirmelerin sonucunu; basın yayın organımız olan KAMU-SES Dergisi ve web sayfamızda yayınlanmakta olup, ulusal ve yerel radyo televizyon kanallarında da yayınlanmaktadır.

 

 

 

habericialt
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.