Site Rengi

DOLAR 7,6604
EURO 8,9115
ALTIN 458,62
BIST 9,7897
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Balıkesir 29°C
Mevzi Sağanak

AYVALIK ADD ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTULAR

AYVALIK ADD ÜYELERİ KAHVALTIDA BULUŞTULAR
habericiust
14.12.2019
143
A+
A-

Ayvalık ADD Şubesi her yıl olduğu gibi bu yılda üyeleri ile  kahvaltıda bir araya geldi. 14 Aralık 2019 Cumartesi günü Ayvalık Küçükköy Kültür Merkezinde bir araya gelerek dayanışma ve dostluk mesajları verdi. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in ve Meclis Üyelerinin katıldığı kahvaltıda 20 Yılını dolduran üyelere plaketleri verildi. Erdal Çallı’nın 20.yıl üyelik plaketini eşi Aygül Çallı Aldı. Başkan Ergin’in birinci sınıf öğretmeni olan Aygül Çallı’ya Başkan Erginin plaketi vermesi ayrı bir mutluluk verdi. Diğer bir 20 yılını dolduran Hava Taylan’a plaketini Ayvalık ADD Şube başkanı Ahmet Üzgeç verdi. CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, Altınova Eski Belediye Başkanı Asım Sürer,KASAİD Ayvalık Şube Başkanı Filiz Karayelli’in de katıldığı kahvaltıda konuşan ADD Ayvalık Şube Başkanı Ahmet Üzgeç :  Dünyada emperyalizmi yenilgiye uğratan, sömürgecilerin yayılmacı projelerini tarihin çöplüğüne atan, tüm mazlum uluslara ilham ve güç kaynağı olan, gerçek anlamda evrensel bir önder Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Silah arkadaşları ve bu ülke için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz için sizleri bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.

Başkan Üzgeç “ Eşi olmayan devlet adamı”

haberici-arareklam

UNESCO’nun 1981 yılında, Atatürk’ün doğumunun 100. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesaj esasen her şeyi anlatmaktadır: “ATATÜRK kimdir? ATATÜRK uluslararası anlayış, işbirliği, barış yolunda çaba göstermiş üstün kişi, olağanüstü devrimler gerçekleştirmiş bir devrimci, sömürgecilik ve yayılmacılığa karşı savaşan ilk önder, insan haklarına saygılı, dünya barışının öncüsü, bütün yaşamı boyunca insanlar arasında renk, dil, din, ırk ayırımı göstermeyen, eşi olmayan devlet adamı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu.”

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, yaratıcısı olduğu Türk Devrimi ve sonuçlarıyla bir bilge ve dahi liderdir. Düşmanlarında bile saygı uyandıran, dostlarına güven aşılayan eşsiz bir rehber, eşsiz bir öğreticidir. Milli Mücadelemizin 100. yılında ATATÜRK’ü anmak, aynı zamanda O’nu anlamak ve anlatmak sorumluluğunu da her yurttaşımıza yüklemektedir. ATATÜRK’ü anlamak, coğrafyamız ve ulus devletimiz üzerine oynanan oyunların farkında olmak demektir.

Başkan Üzgeç “TBMM’ni açmış, çalıştırmış, egemenliği saraydan alarak öz sahibine, yani millete vermiştir.”

100 yıl önce milli mücadeleyi başlattığı nokta ile 100 yıl sonra, içinde bulunduğumuz durum aslında farklı değildir. ATATÜRK, milli mücadele ile TBMM’ni açmış, çalıştırmış, egemenliği saraydan alarak öz sahibine, yani millete vermiştir. 100 yıl sonra bugün; çok partili siyasi yaşam, parlamenter sistem, demokrasi çökertilmiştir. Gazi Meclis etkisiz ve itibarsız hale getirilmiştir.“Millilik” sözde kalmış; milli eğitim, milli ordu ve milli savunma, milli ekonomi, milli tarım, milli kaynaklar (doğal güzelliklerimiz, yer altı ve yer üstü zenginliklerimiz) göz göre göre yok edilmiştir. Türk Milleti, ATATÜRK’le kazandıklarını, devrim karşıtı siyasi zihniyetler eliyle kaybetmiş ve kaybetmektedir.Tamda bu noktada Atatürkçü Düşünce Derneği Ülkemizin aydınları tarafından 19 Mayıs 1989 yılında partiler üstü olarak kurulmuş, o günden beri Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkarak ve büyüyerek doğruları her platformda anlatarak eyleme geçerek ülkemizin en büyük Demokratik kitle örgütü haline gelmiştir. Ayvalıkta 1994 yılında Kurulan şubemiz daha sonra dönemin belediye başkanı Ahmet Tüfekçi tarafından tahsis edilen prefabrik binada çalışmaya başlamış, Bugüne kadar halkı aydınlatma konusunda Genelde ve yerelde paneller söyleşiler konferanslar tiyatrolar ve ülke sorunlarında meydanlarda doğru tarafsız söylemlerle görevini yerine getirirken  Ayvalık’ın aydın insanları da derneklerine sahip çıkmışlardır. Bugün Ayvalıkta bin civarında üyesi bulunan derneğimiz büyüdükçe yer sorunu yaşanmış ve çözüm yolları aranmıştır. Geçen yıl Rahmi bey başkanlığındaki meclisten tüm partilerin meclis üyeleri oy birliği ile mevcut binanın yerine yenisi yapılması kararı almış, proje aşamasında binanın tüm projeleri tek kuruş ücret alınmadan dostlarımız tarafından gönüllü olarak yapılmış, betonermesi önceki dönem tamamlanmıştır.

Başkan Üzgeç “Ayvalık’ta Atamıza yaraşır bir binada onun ilke ve devrimleri ışığında çalışmalara devam edeceğiz.”

Yerel seçimler sonrası yerelde iktidar değişmiş, ama gelen başkan ve tüm partilerin meclis üyeleri meclis kararı ile başkana yetki vermiş ve kalan yerden inşaat devam etmiştir. Yakında bitecek olan binamızı yetişirse 13 Nisanda Atamızın Ayvalık’a gelişinin yıl dönümünde sizlerle açılışını yaparak, Ayvalıkta Atamıza yaraşır bir binada onun ilke ve devrimleri ışığında çalışmalara devam edeceğiz. Ben buradan derneğimiz, yönetimimiz, üyelerimiz ve tüm Atatürkçüler adına sayın başkanlara ve onların huzurunda önceki ve bu dönem meclis üyelerimize binanın yapılmasında katkısı ve emeği olan herkese teşekkür ederim. Bugün Milletimizin her bir ferdi artık kayıplarının farkındadır. Milli Mücadelemizin 100. yılında ulusal bir uyanış başlamıştır. Bu uyanış milletimizin geleceği açısından umut vericidir.Türkiye Cumhuriyeti’nin laik, demokratik, sosyal, hukuk ve üniter devlet nitelikleriyle parlamenter sisteme dönmesi yaşamsal önemdedir. Ulus devlet olarak bir ve bütün yaşamamızın başkaca bir seçeneği yoktur.Türk Milleti geleceğini tek liderimiz, tek önderimiz ve tek rehberimiz ATATÜRK’te, O’nun düşünce ve devriminde bulmuştur. Türk Milleti, tek doğru reçete olan Atatürkçü Düşünce’de bütünleşmektedir. Bu nedenledir ki milletimiz, bütün dünyanın hayranlıkla izlediği ATATÜRK’e  bağlılığını sonsuza kadar devam ettirecektir.Dünya tarihi, aydınlıkla karanlığın mücadelesiyle doludur. ATATÜRK, aydınlığın temsilcisi, aydınlığın lideridir. Karanlıkta kalmayı isteyenlerin, karanlığı ısrarla savunanların aydınlığı anlamasını beklemek zordur. Ancak, Atatürkçülerin mücadelesiyle, karanlıklar mutlaka aydınlanacak, karanlıktan beslenenlerin oyunları bozulacaktır.Bütün örgütümüzle, üyelerimizle, demokratik kitle örgütleri, sendikalar ve halkımızla  Atatürk Devrimine, Cumhuriyete kazanımlarına ve ulus devletimize sahip çıkıyoruz. Tüm yurttaşlarımızı bu haklı duruşumuza destek olmaya çağırıyoruz. BİTMEYECEK, TÜKENMEYECEK BİR IŞIKTIR ATATÜRK!”diyerek sözlerine son verdi.

Başkan Ergin “Atatürk yolunda ve izinde gidiyorsa , biz bu noktada seve seve yardıma ve göreve hazırız.”

Daha sonra konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, şu sözler ile konuklara seslendi. Başkan Ergin : Değerli Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanımız ve kıymetli üyelerimiz, hepinize destek amaçlı bu kahvaltıya katılım gösterdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Belediye olarak sivil toplum örgütlerine de destek olmak asli görevlerimizden , hele ki bu dernek Atatürk yolunda ve izinde gidiyorsa , biz bu noktada seve seve yardıma ve göreve hazırız. Bildiğiniz üzere Atatürkçü Düşünce Derneğimizin binasının ana hatlarını tamamlamış bulunmaktayız. Bu bina derneğinize hizmet edeceği gibi birlikte yapacağımız projelere de eğitim ve sosyal hizmetler verecek olması bizi de umutlandırmaktadır.

Başkan Ergin” Bu Ulu Önderimize gönül borcumuzdur.”

Yola çıkarken de hep söylediğimiz gibi sosyal belediyecilik ilkesi gereği halka katılım sağlayan tabana yayılan her türlü projeye açığız ve elimizden geleni gücümüz yettiğince yapmaktayız.Biz elimizden gelenler kısmında yol alıp binamızdaki ana hatları tamamlarken,artık biraz da siz üyelerimize iş düşmekte ve binanın iç kısmının ,içtihat alanının,ince işçiliğinin tamamlanmasında sizlere de görev düşmektedir. İsminde Atatürk’ün olduğu,içinde Atatürk’ün düşünceleri ile yol alan derneğimizde ,biliyorum ve eminim ki herkes taşın altına eline koyacaktır, bu Ulu Önderimize gönül borcumuzdur.

Başkan Ergin” Belediyemizin bütçesi koşulları malumunuz, elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz.”

Biz de istiyoruz ki binamız bir an önce tamamlansın ve yeni ortak projelerimizle , mahalle evlerinde olduğu gibi, dernek ile birlikte geniş tabanlara yayılalım. Bunu da en kısa sürede yapabilmeniz için hepinizin konuya özenle katılım göstereceğinizi biliyorum. Belediyemizin bütçesi koşulları malumunuz, elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalıştık ve binamızı kısa sürede bir noktaya getirdik…Şimdi diyorum ki artık iş sizlerde, her birinizin bu toplumun neferi olduğunu düşünerek binayı kısa sürede hizmete sunabileceğinizi umut ediyorum…Bugüne kadar yaptıklarınız ve yapacaklarınız için,siz değerli üyelerinin toplanmış olduğu Ayvalık Düşünce Derneğine teşekkürü borç bilirim “diyerek konuşmasını bitirdi.

 

 

habericialt
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.